قالب فلزی دست دوم
بررسی ویژگی های مهم قالب فلزی دست دوم
ژانویه 1, 2020
انواع اسکافلد
مهمترین کاربرد اسکافلد
فوریه 4, 2020
جک صلیبی

در این مطلب بر آن هستیم تا برای شما به بررسی مهمترین ویژگی های جک صلیبی بپردازیم. با ما همراه باشید. همچنین پیشتر به بررسی ویژگی های مهم قالب دست دوم پرداختیم که می توانید برای خواندن این مطلب به مقاله ی قبلی مراجعه کنید.

جک صلیبی چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

بیشتر کارهای ساختمانی، سازه و عمرانی به داربست نیاز دارند. فرقی نمی کند کار تعمیر یا نوسازی، تخریب و یا ساخت سازه ی جدید باشد؛ کارهایی که باید در ارتفاع انجام شوند می بایست با نصب داربست انجام شود چراکه ایمنی کارگران را نیز تضمین می کند.

داربست ها در انواع و شکل های مختلف وجود دارند. هر داربست می بایست با توجه به محیط و شرایط مکانی بر پا شود. اما در عمل داربست ها به سه نوع اصلی تقسیم و طبقه بندی می شوند.

جک های صلیبی یکی از مهمترین ابزارها برای ساخت و پی ریزی یا بتن سازی می باشد. از این جک برای ساخت سقف استفاده شده و به دلیل شکل صلیب بودن این جک، به جک های صلیبی معروف می باشند. جک های صلیبی متشکل از بدنه ای فلزی یا آهنی بوده و راس آنها شبیه به حرف T انگلیسی یا صلیب است.

انواع جک صلیبی

کاربردها

همانطور که گفته شد از این جک ها برای ساخت سقف استفاده می شود. اما حمل و نگهداری بتن در این جک ها موقتی بوده و با توجه به کارکردی که دارند، تا مدتی می توانند فشار سنگین را تحمل کنند. همچنین می توانند در زمین های ناهموار و  دارای پستی و بلندی، به مدت طولانی از خود مقاومت نشان دهند و به درون زمین فرو نروند.

جک های صلیبی در اندازه های مختلف و بنا به سفارش مشتری نیز طراحی و تولید می شود. می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی از شرایط خرید و فروش با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

امیدواریم از مطلبی که در خصوص جک صلیبی برای شما آماده کردیم، راضی بوده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 2 =

09125237381