انواع اسکافلد و کاربردهای آنها

انواع اسکافلد
مهمترین کاربرد اسکافلد
فوریه 4, 2020
داربست
مهمترین کاربرد اسکافلد و ویژگی های آن
فوریه 18, 2020
انواع داربست

در این مطلب بر آن هستیم تا انواع اسکافلد و کاربردهای آنها را برای شما بگوییم. با ما همراه باشید. همچنین پیشتر به بررسی مهمترین کاربرد اسکافلد پرداختیم که می توانید با مراجعه به مطلب قبلی، این مقاله را بخوانید.

اسکافلد چند مدل دارد؟

از انواع اسکافلدها برای ساخت و سازهای متنوع استفاده می شود. از انواع مدل های اسکافلدها می توان به 7 مورد اشاره کرد. این 7 مورد عبارتند از: داربست سه پایه، فولادی (استیل)، داربست یا اسکافلدهای ثابت، معلق، داربست های ستون دار، تکی، دوقلو و غیره.

برای تشخیص و درک تفاوت های این نمونه ها ابتدا لازم است تا به بررسی و تعریف مختصری از داربست یا اسکافلدها بپردازیم. با دانستن و آشنایی با معنی، کاربرد، هدف و نتیجه ی هر کدام از این داربست ها می توانید نمونه ی مورد نظر خود را انتخاب کنید. این امر همچنین در تامین و ضمانت سلامتی و امنیت کارگران ساختمانی مهم و مفید است.

داربست سازه ای  ناپیدار بوده که به عنوان پلتفرم برای کارگران و انجام کارهای ساختمانی نصب می شود. این سازه به صورت موقتی از سازه ی اصلی پشتیبانی کرده و ساختار داربست طبق نوع سازه و نیازمندی های آن تغییر پیدا می کند.

نکته ی مهم در ساخت داربست یا اسکافلدها

از مهمترین و ضروری ترین نکته ای که هنگام نصب و ساخت اسکافلدها یا داربستها باید به آن توجه داشت، ساخته شدن از مواد اولیه ی مرغوب و محکم است. زیرا این امر پشیتبانی و حفظ امنیت جان کارگران و مصالح ساختمانی را به دنبال دارد.

انواع اسکافلدها

بسته به ساخت و ساز و سازه ی عمرانی، نوع داربست نیز تغییر پیدا می کند. در این قسمت سعی می کنیم تا انواع مدل های داربست ها را تعریف کنیم.

انواع اسکافلد

داربست سه پایه یا ستون دار

همانطور که از نام این نمونه پیداست، این نوع داربست در نردبان های متحرک از نوع سه پایه پشتیبانی می شود. این نمونه بیشتر برای درون ساختمان استفاده می گردد، برای مثال برای رنگ آمیزی یا تعمیرات داخلی. استفاده از این نمونه محدود به داخل ساختمان یا خانه می باشد چراکه ارتفاع آن بیش از 5 متر نیست.

داربست فولادی یا استیلی

این نمونه داربست با استفاده از لوله های فولادی و با جفت کننده ها تنظیم شده و نصب و جمع کردن آن بسیار راحت و آسان می باشد.

با وجود هزینه ی بالا اما بسیار مزیت داشته و استانداردهای بیشتری را تامین می کنند.

امیدواریم از مطلبی که در خصوص اسکافلد و انواع آن برای شما نوشتیم، راضی بوده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − هشت =

09125237381