2 نکته مهم در استفاده و کاربرد اسکافلد

داربست
مهمترین کاربرد اسکافلد و ویژگی های آن
فوریه 18, 2020
جک سقفی
بررسی 2 فاکتور مهم جک صلیبی
مارس 14, 2020
کاربرد اسکافلد

در این مطلب بر آن هستیم تا به بررسی 2 نکته مهم در استفاده و کاربرد اسکافلد بپردازیم. با ما همراه باشید. همچنین پیشتر به بررسی مهمترین کاربرد اسکافلد و ویژگی های آن پرداختیم که می توانید با مراجعه به مطلب قبلی، این مقاله را بخوانید.

مهمترین نکات استفاده و کاربرد اسکافلد

اسکافلد یا داربست سازه ی موقتی است که برای محافظت از سازه ی اصلی بنا شده و کارگرها برای کار بر ساختمان، از آن به عنوان پلتفرم استفاده می کنند. نوع و نمونه ی داربست بنا به نوع سازه یا ساختمان متفاوت است. این سازه ی موقتی می بایست سخت و قوی باشد تا بتواند از کارگرها و مصالح ساختمانی به خوبی مراقبت کند.

بعضی از ساختمان های بلند و مرتفع به تمیز شدن و یا شستشوی پنجره ها یا نمای خارجی خود، نیاز دارند. اما دسترسی به یک ساختمان چند ده متری کار آسانی نیست. بهترین راه برای حل این مشکل، برپایی سازه ی موقتی یا داربست می باشد.

فرقی نمی کند اندازه و طول ساختمان چه قدر است، داربست ها همیشه برای انجام کارهای ساختمانی مورد نیاز می باشند.

در ادامه به دو نکته ی مهم چرایی استفاده و کاربرد این سازه اشاره خواهیم کرد.

اسکافلد

مزیت های استفاده از سازه موقتی

تامین امنیت

مهمترین و اصلی ترین بخش در ساخت یک سازه، حفظ امنیت جان و مال افراد است. به همین دلیل داربست برای حفاظت از جان کارگرانی که در ارتفاع های بالا کار می کنند، بر پا می شود.

دسترسی آسان

ساخت و ساز ساختمان های بلند یکی از سخت ترین کارهای عمرانی است. چراکه ساختمان بلند، بخش های متعددی دارد که دسترسی به آنها اصلا آسان نیست. به همین منظور با برپایی داربست، کارگران راحت تر می توانند به تمامی سازه، دسترسی پیدا کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اسکافلد با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + پنج =

09125237381