مهمترین کاربرد اسکافلد و ویژگی های آن

انواع داربست
انواع اسکافلد و کاربردهای آنها
فوریه 9, 2020
کاربرد اسکافلد
2 نکته مهم در استفاده و کاربرد اسکافلد
مارس 11, 2020
داربست

در این مطلب بر آن هستیم تا به بررسی مهمترین کاربرد اسکافلد و ویژگی های آن بپردازیم. با ما همراه باشید. همچنین پیشتر به بررسی انواع اسکافلد و کاربردهای آنها پرداختیم که می توانید با مراجعه به مطلب قبل، این مقاله را بخوانید.

اجزا و کاربرد های اسکافلد چیست؟

داربست لوله ها یا میله های فلزی به هم پیچیده ای هستند که سازه ی محافظتی برای ساختمان سازی می باشند. اگرچه ممکن است داربست از راه دور قابل تشخیص و دید نباشد، اما وقتی حتی با شکل ساده اما طراحی موثر ساخته شود، قابل استفاده، کم هزینه و تبدیل به یک بخش کاملا ضروری و اساسی در ساخت ساختمان ها به شمار می رود.

ویژگی های داربست

داربست از دستگاه هایی است به مدت هزاران سال در ساخت و ساز استفاده شده و تغییرات آنچنانی نداشته است. برای مثال اهرام ثلاثه ی مصر یکی از سازه هایی است که با کمک داربست ها ساخته شده است. امروزه ما این تکنولوژی باستانی را ادامه داده ایم و با استفاده از پیشرفت های امروزی همچنان از داربست برای ساخت هر سازه یا ساختمانی در هر کجای جهان استفاده می کنیم.

ساخت و ساز

با گذشت قرن ها و سالها از ساخت داربست، همچنان از آن به عنوان اصلی ترین بخش ساختمان سازی، استفاده می شود. با وجود جرثقیل های بزرگ و سنگین و لودرهای پیشرفته و نردبان های به روز، استفاده از داربست ارزان تر، ایمن تر و سریع ترین راه برای کمک به ساخت ساختمان می باشد. زیبایی داربست در این است که به دلیل اندازه و ارتفاع محدود نمی شود، و تا زمانی که شما می توانید آن را ایمن بسازید، می توان از آن استفاده کرد. به خصوص هنگامی که هسته ی اصلی ساختمان ساخته شد، از داربست برای نگهداری آجر، دیوارهای گچی، نصب پنجره ه و هر آنچه که ضروری است تا قسمت خارجی و یا گاهی قسمت های داخلی ساختمان بنا شود، استفاده می گردد.

اسکافلد

تمیز کردن و نوسازی

پس از آنکه کار ساخامان سازی به اتمام رسید، ممکن است داربست ها را جمع کنند اما دوباره از آن برای پاک کردن ساختمان یا تمیز کاری استفاده می شود. بسیاری از سازه های مشهور جهان به شبکه ی بزرگی از داربست نیاز دارند تا کاملا نوسازی و یا بازسازی شوند.

امیدواریم از مطلبی که در خصوص اسکافلد برای شما نوشتیم، راضی بوده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 6 =

09125237381